הרפתקאות יובל 1 – התינוקת מסלובניה [אהבתי]

הרפתקאות יובל אלדד אילני הוצאת אגם נוער צעיר

הרפתקאות יובל 1 – התינוקת מסלובניה / אלדד אילני

על מה הספר?

יובל, שלומד בכיתה ה’, חוזר הביתה מבואס: במקום להנות בחופשת הפסח, הוא אמור להגיש עבודה מעצבנת במיוחד – לכתוב שני עמודים שלמים על מה מיוחד ברחוב בו הוא גר. ואין שום דבר מעניין ברחוב שלו בכלל! כשיובל והוריו מנסים לחשוב על רעיונות, עולה ליובל רעיון מקורי במיוחד, שמוביל את השלושה למסע מעניין ומרתק בסלובניה אחרי תינוקת שאבדה לפני עשרות שנים…

“הרפתקאות יובל” הוא ספר ראשון בסדרה חדשה המיועדת לנוער צעיר, פחות או יותר לגיל 9-12, אפילו קודם אם הם יודעים לקרוא בלי ניקוד. למרות שלא מדובר בספר פנטזיה אלא ספר על ילד רגיל מאד שחי בישראל, הוא מצליח להפוך לספר הרפתקאות שמשלב גם היסטוריה, הומור, דרמה ורגש.

מה חשבתי עליו?

נהניתי מאד מהספר למרות שאני לא בדיוק קהל היעד. מצאתי את עצמי מופתעת מהטוויסטים, צוחקת בכל מיני מקומות, ואפילו מתרגשת בסוף… למרות שהספר הוא ראשון מתוך סדרה עתידית, הוא לא מסתיים בקליף האנגר אז אני מניחה שהספר הבא יתחיל הרפתקה חדשה.

הספר כתוב מנקודת המבט של אבא של יובל, וההורים ללא שם – יובל הוא הגיבור המרכזי. בגלל שהסיפור הוא מנקודת מבטם, יש כאן לפעמים קצת הומור על חשבון הילד, למשל כשהוא מתלונן על העבודה שהיא “שני עמודים שלמים” – שבשבילו זה המון וסוף העולם, בעוד ההורים משתדלים שלא לצחוק מולו. אותי כהורה זה מאד שעשע, אני מקווה שגם את הילדים.

את הספר מלווים האיורים היפים של יניב שמעוני, שאייר גם את הסיפור המושלם – סדרה מצויינת לראשית קריאה שכתב אותו סופר. אגב, יש פה קריצה קטנה לקוראים – מי שבגיל ראשית קריאה קרא את הסדרה “הסיפור המושלם”, יזהה שגם בה יש אבא שמספר סיפור לבן שלו יובל, ובינתיים יובל כנראה התבגר עם הילדים שגדלו עליו…

טריגרים ותכנים רגישים:

זוג זקנים מספר על תקופת המלחמה, ועל כך שהתינוקת שלהם נעלמה, ושלאחר מכן מצאו את הבגד שלה עם דם והאמינו שהיא מתה. לי כהורה זה היה לי קצת קשה (למרות שהיה לי ברור שיגלו בסוף שהיא חיה), אבל אני מאמינה שלרוב הילדים זה יעבור מעל הראש, אלא אם כן הילד שלכם רגיש במיוחד.


אגם הוצאה לאור | 206 עמ’ | יולי 2023 | כריכה קשה | איורים: יניב שמעוני


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר אגם לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אגם.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה