הזאבים מאחוזת וילובי [אהבתי]

הזאבים מאחוזת וילובי / ג׳ואן אייקן

לספר הזה הגעתי במקרה כשהתייעצתי כאן בקבוצה איך לנצל שובר לספר שקיבלתי, מתוך רשימת ספרים סגורה, והרוב המליצו על הספר הזה (מזל שיש לי ילדים במגוון גילאים 😉 ). מתברר שהוא ספר קלאסיקה לילדים/נוער, אבל לא הכרתי אותו. הגרסה שקראתי היא תרגום חדש ומעודכן של יעל אכמון.

בוני היא ילדה עשירה, חמודה וקופצנית שגדלה באחוזה גדולה עם הוריה העשירים והטובים. אבל אמא שלה חולה ואביה רוצה לקחת אותה למקום אחר כדי להבריא, ובינתיים הוא מביא דודנית רחוקה כדי לשמור על בוני. במקביל מגיעה לגור איתם גם סילביה – בת דודתה של בוני ובת גילה. אבל אז מתברר שהזאבים בשם הספר מתייחסים לא רק לזאבים האמיתיים שמקיפים את האחוזה אלא גם לזאבים מטאפוריים. הדודנית הרחוקה מגיעה לגור איתם כשההורים עוזבים, ומתגלה כטיפוס מפוקפק מאד עם כוונות לא כל כך תמימות. ובוני וסילביה מנסות להתמודד עם כל מה שקורה ולהציל את עצמן עם הרבה תושיה ואומץ.

הספר מאד הזכיר לי את הספר “נסיכה קטנה” בסגנון שלו: ילדה (או ילדות) שמנסות להתמודד עם דמות מרשעת כשבסיפור משולב גם בית יתומים ויתומות אחרות, מבוגרים טובי לב והפי-אנד, ואני מאמינה שילדים שאהבו את נסיכה קטנה יאהבו בקלות גם את הספר הזה.
בעיני הספר מתאים בערך מכיתה ד’-ה’ ומעלה. כמובן שהספר נקי לחלוטין וה”אלימות” היחידה היא בסגנון מנהלת בית יתומים מרושעת שמתעללת בילדות שתחת חסותה.

כתיבת תגובה