דם כוכבים כחול (טרילוגיית הכתר #2) [אהבתי]

דם כוכבים כחול - שלישיית הכתר #2 טרילוגיית הכתר #2 לאורה סבסטיאן ידיעות ספרים

דם כוכבים כחול (טרילוגיית הכתר #2) / לאורה סבסטיאן

למי שפספס – לאורה סבסטיאן, מחברת טרילוגיית נסיכת האפר, הוציאה טרילוגיה חדשה (עד כה יצאו שני ספרים באנגלית ועברית) בשם שלישיית הכתר. הספר הראשון יצא בינואר 2023, והשני יצא ממש עכשיו – ביולי 2023. מדובר בטרילוגיית פנטזיה לנוער בוגר שמספרת על שלוש נסיכות שנשלחות לשלוש ממלכות שונות במטרה להרוס אותן מבפנים ולסייע לאמן הקיסרית לכבוש ולשלוט על היבשת כולה.

מכאן והלאה – ספוילרים לספר הראשון:

על מה הספר?

הספר מתחיל חמישה ימים אחרי מאורעות הסיום בספר הקודם. דפני וביאטריז מנסות להתאושש מההלם של מה שקרה. דפני ממשיכה בהכנות לחתונה שלא תתקיים, בעוד ביאטריז כלואה במסדר. אבל זו רק ההתחלה, כי בהמשך הכל מתערבב: אם גם אתם, כמוני, התקשיתם לעקוב אחרי שלושת העלילות המקבילות – זה לא משתפר, כי בספר הזה העלילות משתלבות אחת בתוך השניה וזה עוד יותר מבלבל.

מה חשבתי עליו?

אחרי שסיימתי את הספר הראשון עם הקליף ההאנגר המשוגע – ידעתי שאני חייבת לקרוא גם את השני (ותודה לידיעות ששלחו לי אותו ממש מהר!). הספר היה המשך מעולה ומספק מאד לספר הראשון. העלילה מעניינת וסוחפת ויש כמה כיווני התפתחות מאד לא צפויים. אבל בדיוק כמו הנסיכות, הקוראים תמיד צריכים לזכור שהמלכה הקיסרית, וגם הסופרת, כמה צעדים לפניהם – וכמובן שגם הוא נגמר בקליף האנגר גדול מאד…

בספר אין הרבה דמויות חדשות ואנחנו מלווים בעיקר את הדמויות מהספר הקודם, אבל הן בהחלט מתפתחות ואנחנו מכירים את חלקן יותר לעומק. גם בספר הזה יש שלוש נקודות מבט מתחלפות: ביאטריז, דפני ו-ויולי. חיבבתי את ויולי מאד כשלמדתי להכיר אותה, וגם את ביאטריז שהופכת לעצמאית יותר מרגע לרגע, אבל פשוט לא סבלתי את דפני, ששבוייה כל כך תחת החינוך של אמא שלה.

אבל דפני אינה סופרוניה. גם אם גדלו באותו עולם, עם אותה אם, מערכות היחסים שלהן איתה היו שונות. סופרוניה הכירה את תכונותיה הגרועות ביותר של אמה, ראתה בה כמעט כל חייה אישה מרושעת, מישהי מעוררת פחד. ביאטריז, לעומת זאת, ראתה בקיסרית כוח שיש להתמרד נגדו, ולו רק לשם ההנאה אם לא מכל סיבה אחרת. גם היא היתה מוכנה להשלים עם האמת.

אהבתי מאד איך שדפני וביאטריז מתמודדות עם האובדן של סופרוניה בצורה מאד אמינה, כשהן מנסות למצוא פתח אולי היא לא באמת מתה – בדיוק כמו הקוראים שסיימו את הספר הקודם ובטח לפחות חלקם חשבו לעצמם שאולי היתה פה טעות כלשהי ותימצא דרך להחזיר את סופרוניה לחיים או לגלות שהיא בכלל לא מתה. הספר מתעסק בזה הרבה ובצורה מאד טובה בעיני.

קצת פחות אהבתי את הרומנטיקה בין דפני לבייר כי היא היתה קצת מתסכלת. סוג של אהבה בלתי אפשרית ובלתי רצויה, דפני כל הזמן חושבת על זה שבייר ממילא ישנא אותה, ועד כמה הם לא אמורים להיות ביחד. ובכל זאת יש ביניהם משיכה, כשדי ברור שזה יגמר בתסכול במקרה הטוב או תיעוב במקרה הפחות טוב, אלא אם כן הסופרת תמצא פתרון מקורי לכל זה וגם תעזור לבייר לסלוח לדפני על הכל.

אהבתי את הטוויסט סביב הגילוי של הכוח של ביאטריז – זה משהו שנשמע ממש מעניין להמשך עם פוטנציאל לטוויסטים מעולים, ואני מקווה שהספר השלישי באמת יממש אותם. ועל הטוויסטים הסופיים אין לי מה להרחיב חוץ מ-לכו לקרוא!

עד כה, שני הספרים הראשונים בטרילוגיה נותנים בדיוק מה שהם מבטיחים: פנטזיה לנוער בוגר עם קצת רומנטיקה, דמויות מעולות וטוויסטים.

וסתם הערת אגב – לא הבנתי מי מצויירת על הכריכה. לאף אחת אין שיער אדום (לדפני או ביאטריז יש שיער ערמוני, אני אף פעם לא זוכרת למי מהן), דפני לובשת בעיקר ירוק, והיחידה שמתוארת עם שמלת תכלת ופרוות סמור לבן – כמו בכריכה – זו בכלל ויולי הבלונדינית.

טריגרים ותכנים רגישים

יש התייחסות לרצח והוצאה להורג כולל ראש ערוף, וגם פיגוע טרור שכולל גופה מפורקת. שאר האלימות היא די רגילה לז’אנר (להרעיל מישהו, למשל). יש כמו בספר הקודם התייחסות לניכור הורי והורה שמעוניין לרצוח את הילדים שלו, ולהפך. באמת, אין כמעט הורים נורמלים בסדרה הזאת, זה מחריד. מבחינת מיניות – יש קצת התייחסות ליחסי מין ברמת דיבור על זה אבל אין פירוט מיני גרפי מעבר לנשיקה, חיבוק או פלרטוט.


ידיעות ספרים שאוהבים | תרגום: יעל ענבר | 432 עמ’ | יולי 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה