גנב העלים [אהבתי]

גנב העלים / אליס המינג | איור: ניקולה סלייטר

סנאי חמוד, גיבור הסיפור, נהנה לשבת על העץ ולהנות מהעלים היפים שלו בשלל צבעים. פתאום הוא מגלה שעלה אחד נעלם. מי גנב לו את העלה?
הסנאי מתחיל לחשוד בחבריו אבל כל אחד טוען שהעלים הם שלו ורק דומים לעלה שנגנב. למזלו של הסנאי יש לו את הציפור – חברה בוגרת וחכמה שעוזרת לו להכנס לפרופורציה, עד שהם מצליחים לגלות מי הגנב האמיתי: הרוח, ותופעת השלכת….

גנב העלים הוא ספר ממש ממש מתוק שיש בו כמה נושאים ומסרים חשובים. קודם כל – הוא יצא בתזמון מעולה עכשיו לקראת הסתיו, והוא מכיל הסבר יפהפה על תופעת השלכת וחילופי העונות. בסוף הספר יש ממש כפולת דפים עם הסבר מקסים ומפורט לילדים שהוא נפרד מהסיפור אבל מסביר יותר בפירוט על הסתיו ותופעות הטבע שסביבו.

הדבר השני שהספר נוגע בו, בעיני, הוא הקושי של הסנאי להסתגל לשינויים. כשעלה אחד בודד נעלם (ובהמשך גם עלים נוספים) הוא נבהל מאד ומתייחס לזה כאסון. למרות שמדובר רק בעלים ולא במשהו מהותי, קשה לו עם זה והוא מתייחס לדברים בחוסר פרופורציה. זה משהו שמאפיין הרבה ילדים.

נושא נוסף הוא העובדה שהסנאי ממהר להאשים את חבריו בגניבה. לעתים ילדים רואים שמשהו רע קרה – נעלם להם חפץ, נקרעה להם עבודה, והם ממהרים להאשים את סביבתם – מה שיוצר תחושות לא נעימות. הספר יכול להיות הזדמנות מצויינת להציף את הנושא עם ילדים שזה רלוונטי להם, ולהראות להם איך זה נראה מהצד ואיך ההאשמות והחשדות פוגעות באחרים כשברוב המקרים זה בכלל לא אשמה של אף אחד.

יש יחסית מעט טקסט בכל עמוד וחלק מהדיאלוגים נמצאים בתוך בועות דיבור, מה שמקל על ההבדלה מי מהדמויות אומר מה. הספר מלווה באיורים חמודים ממש וכמובן פלטת הצבעים השולטת היא צבעי הסתיו – אדום, חום וכתום. גם הכריכה מקסימה עם הטבעת זהב בכותרת ובחלק מהעלים ונותן עוד יותר תחושה של סתיו. רק חסר פה כרבולית וכוס שוקו חם… הנה תמונה שרואים בה קצת את הטבעת הזהב (זה כל כך יפה במציאות!)

גנב העלים ספר ילדים
הספר מתאים מאד לגיל הגן, במיוחד לקראת עונת הסתיו – אם כי שאר הנושאים שלו רלוונטים כל השנה.

אגם הוצאה לאור | 32 עמ’ | תרגום: ראובת נצן


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר אגם לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אגם.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה