אמארי והמשחק הגדול (אמארי #2) [אהבתי]

אמארי 2

אמארי והמשחק הגדול (אמארי #2) / ב”ב אלסטון

אמארי חוזרת אלינו בספר שני בסדרה!

על מה הספר?

אחרי אירועי הספר הקודמים, אמארי עומדת לסיים את שנת הלימודים שלה ולחזור לחופשת קיץ בלשכה בה היא תוכל להמשיך להתאמן לתפקיד שמיועד לה. אבל אז מתרחשת קללה חמורה ואמארי שוב מוצאת את עצמה במרכז הסערה. ולא רק זה: ליגת הקוסמים מציעה לאמארי הצעה שההשלכות שלה הרות גורל, ואמארי נמצאת בפני בחירה בלתי אפשרית…

מה חשבתי עליו?

איזה ספר כיפי ומעולה!
פנטזיה? יש!
מתח ואקשן? יש!
כתיבה מעניינת? עלילה מרתקת? דמויות מגוונות ומתפתחות? יש, יש ויש!

אמארי והמשחק הגדול הוא הספר השני בסדרה (הראשון יצא לפני מספר חודשים) והוא בז’אנר של פנטזיה לנוער, בעיני בערך מגיל 10+ כמו שאר ספרי הז’אנר הדומים (פרסי ג’קסון, שומרת הערים האבודות, וכו’).

בעוד בספר הקודם אמארי הסתובבה בעיקר עם אלזי ודילן, הפעם החבורה משתנה ובנוסף לאלזי מכילה את ג’יידן, ו… עוד הפתעה לא צפויה… גם עולם הפנטזיה מתרחב ואנחנו מכירים קצת יותר לעומק תחומים נוספים של הקסם, יצורים קסומים חדשים ועוד. לא הייתי מתנגדת אם הספר היה יותר עבה והיינו מכירים את העולם הזה אפילו עוד יותר.

הספר הזכיר לי קצת את הספר השני של הארי פוטר (וגם את החמישי) בו הסביבה של הארי מפולגת בין אלו שתומכים בו לבין אלו שחושדים בו – ואמארי צריכה להתמודד עם בעיות דומות. באופן כללי אפשר לראות לא מעט השראה ונקודות דמיון להארי פוטר, אבל כשיש סדרה עם 7 ספרים שחלק מהם כל כך ארוכים שהם נחשבים כמו 2-3 ספרים ממוצעים, ויש בהם כל כך הרבה תוכן והתרחשויות, קשה מאד עד בלתי אפשרי לכתוב ספר מאותו ז’אנר בדיוק בלי שיהיו נקודות השקה מסויימות.

בדיוק כמו בספר הקודם ולפי חוקי הז’אנר, הבנתי שבסוף הספר יהיה טוויסט מסוים לגבי זהות מטיל הקללה, כך שלאורך הספר ניסיתי לנחש את מי אפשר לפסול ואיך הסופר יצליח להפתיע אותנו הפעם, ומתברר שהוא אכן הצליח והטוויסט היה לי מפתיע ולא הצלחתי לעלות עליו בעצמי! אהבתי מאד את מה שהסופר הצליח לעשות עם הטוויסט.

הדבר המבאס זה שהספר השלישי עומד לצאת רק בפברואר 2024 בחו”ל, אז נצטרך לחכות לא מעט עד הספר הבא… (כמה ספרים מתוכננים בסדרה? לא הצלחתי למצוא תשובה ונראה לי שגם הסופר עוד לא יודע, אלא אם הספר השלישי אמור לסגור את הסדרה כטרילוגיה).

תכנים וטריגרים:

יש קרבות, סכנות ומתח – אבל אין שום דבר נוראי, הכל תואם גיל ודומה לשאר הספרים האחרים בז’אנר.


כתר ספרים | 343 עמ’ | מאי 2023 | תרגום: יעל אכמון


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. אמארי פיטרס

    ספר מדהים! ממליצה לקנות! מי שלא קונה פשוט מפספס!