אלסי [אהבתי]

אלסי

אלסי / נדין רוברט ומאיה קסטליץ

אלסי היא ארנבונת קטנה, והצעירה במשפחה עם שבעה ילדים: מולי, גולי, שולי, נולי, בולי וכמובן – אלסי עצמה. כמו השם השונה שלה, גם היא עצמה שונה משאר בני המשפחה: כשכולם רוצים לצאת לדוג היא רוצה להישאר בבית. כשכולם רוצים ללכת דרך החורשה, היא מעדיפה ללכת לאורך הנחל. מאחר והיא המיעוט, ההחלטות מתקבלות שוב ושוב על פי רוב המשפחה, ואלסי נאלצת לוותר על הרצונות שלה. עד שפעם אחת יש לה הזדמנות להראות שגם הרעיונות שלה לא פחות טובים, ואולי שווה להקשיב גם לאחות הצעירה!

“אלסי” הוא ספר מתוק ממש, על החוויה של הילד היוצא דופן במשפחה – זה שמבטלים את הדיעה שלו כי הוא חושב אחרת או פשוט כי הוא הצעיר והקטן ביותר. הספר מעצים את הילד ומראה לו שמותר לחשוב אחרת, וגם הרעיונות שלו יכולים להיות טובים – למרות שהוא קטן יותר או מנוסה פחות.

האיורים המלווים את הספר נעימים מאד לעין ומדגישים מאד את הייחודיות של אלסי. למשל, בעוד כל האחים הם אפורים – אלסי היא חומה. וכשכולם מתארגנים לצאת, אלסי מעדיפה לשבת ולקרוא בצד. גם המהפך של אלסי מתבטא היטב באיורים – בדרך לדייג אלסי נמצאת בצד כי היא רוצה ללכת בדרך אחרת, אך בדרך חזרה היא כבר מובילה את כל החבורה ונמצאת בראש הטור.

ספר מקסים לילדים שמרגישים שהם יוצאי דופן 🙂


עם עובד – הוצאת ספרים | תרגום מצרפתית: דורית דליות | 36 עמ’


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה