אברה קדברה [אהבתי]

אברה קדברה סשת

אברה קדברה / מרתה קומין

זו מזוודה? זה משחק? קבלו את… אברה קדרבה! ספר אינטרקטיבי מגניב ברמות שלקח לי מלא זמן לכתוב סקירה עליו רק בגלל שזה ספר כל כך מיוחד.

גיבור הסיפור הוא ילד שחוגג יום הולדת ומספר על מזוודת הקסמים שקיבל. בכל עמוד יש ממש שורה או שתיים כך שהספר מתאים מאד לקטנים (לפי אתר ההוצאה – גיל 3 ומעלה).

אבל בינינו, העלילה פחות חשובה. מה שמיוחד פה זה הביצוע.

קודם כל הספר מעוצב כמו מזוודה עם ידיות (בן הכמעט שנתיים שלי ממש נהנה להסתובב איתו בבית) ועם קרטון קשיח.

בספר יש חורים שדרכם רואים את העמוד שמתחת, וכל עמוד מעוצב בצורה מתוחכמת – כשהוא בפני עצמו רואים משהו אחד, אבל כשיש את העמוד הבא (או הקודם) מעליו, רואים משהו אחר לגמרי. למשל, בעמוד הראשון יש רקע אדום ובו שתי מתנות לבנות. כשהופכים את העמוד – בעמוד הבא יש חור מלבני שרואים דרכו את הרקע האדום ורק את הקצה של שתי המתנות, מה שיוצר בעצם צורה של מזוודה אדומה (ממש כמו העיצוב של הספר).

הספר מבוסס על צבעים בסיסיים – אדום, כחול, ירוק, צהוב, צבע גוף, שחור ולבן, ויש בו הרבה חזרה על צורות בסיסיות (עיגולים, משולשים, ריבועים), כך שהוא יכול להיות גם שער נפלא להיכרות עם צבעים וצורות, ולהפוך את הספר למשחק ממש (איפה ריבוע? איפה עיגול? איפה עיגול אדום?).

צילמתי סרטון הדגמה של הספר אבל ראיתי שבאתר ההוצאה יש סרטון יותר טוב ומקצועי – אז ממליצה לראות פה ולהבין על מה אני מדברת:


הוצאת סשת | 46 עמ’ | תרגום: טל נצן | 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה