שבוע המכשפות

שבוע המכשפות / דיאנה ווין ג’ונס
מר סאמרלי, המורה של כיתה ו2, מוצא פתק ובו כתוב: “מישהו בכיתה הזאת עוסק בכישוף”. אבל הכישוף הוא אסור באיסור חמור, וכולם יודעים זאת. חלק מהורי הכיתה אף נכלאו או הועלו על המוקד בשל עיסוק בכישוף. תלמידי הכיתה מתחילים לחשוד אחד בשני – מי הוא המכשף? ומי כתב את הפתק? ואולי הכל סתם בדיחה מוזרה?
בהתחלה הספר לא כל כך זרם לי. לעומת שאר הספרים של הסופרת שנהניתי מהם מאד, כאן הרגשתי שהעלילה מתנהלת בצורה קצת איטית ולא היה לי לגמרי ברור מה הכיוון שלה. אבל לאט לאט היא צברה יותר תאוצה והלכה לכיוונים שלא חשבתי אליהם בכלל, עד לסוף המאד מפתיע. אבל זה משהו שמאפיין את כל הספרים של הסופרת, כי מה שמייחד את הספרים שלה – מלבד הכתיבה הנהדרת – הוא גם הדמיון, היצירתיות והמקוריות, בלי נפילה לקלישאות, נסיונות לחנך את הקורא או ייפוי של המציאות.
הספר הוא לא קל, יש בו מציאות אמיתית של הרבה כיתות אמיתיות: בריונות, הצקות, האשמות, חבורות, מלכי כיתה ואנדרדוגים, ולפעמים חלק מהסיטואציות צובטות בלב. הספר מתאים לנוער ומבוגרים, בערך סביב סוף יסודי ומעלה.
“שבוע המכשפות” הוא אחד מספרי “העולמות של קרסטומנסי” שיצרה דיאנה ווין ג’ונס. קרסטומנסי הוא התואר של מי שאחראי לפקח על הכישוף בהמוני עולמות מקבילים, וכל ספר מתרחש בעולם אחר ולא חייבים לקרוא אותם לפי סדר מסויים, אם כי מקובל לקרוא קודם את חיי קסם (חפשו את הסקירה שלי בקבוצה, לאחר מכן את תשע הנשמות של כריסטופר צ’אנט (עוד לא קראתי), ולאחר מכן את שבוע המכשפות.
לצערכם הרב, הספר בעברית לא קיים יותר במלאי של ההוצאה וניתן להשיג אותו רק יד שניה או בספריות.
כתר ספרים | 272 עמ’ | מאנגלית: יעל ענבר

כתיבת תגובה