רשימת המוזמנים [אהבתי]

רשימת המוזמנים / לוסי פולי
ויל וג’וליה הם זוג מהסרטים. ג’וליה בעלת מגזין נחשב, ויל כוכב לוהט של סדרה, וביחד הם נראים ממש מושלמים. הם מתחתנים באי מסורתי ורומנטי, ומארגנת החתונה יודעת שהחתונה חייבת להיות מושלמת. אבל בסוף החתונה, בלילה, כשכל האורחים עדיין רוקדים ומשתכרים, אחת המלצריות מגלה גופה בחוץ.
מי נרצח? מי רצח? איך ולמה?
רציתי לקרוא את הספר כבר כמה זמן, גם בגלל שהיו עליו סקירות די טובות בקבוצה וגם כי כתוב עליו שזה כמו ספר של אגתה כריסטי. סופסוף הזדמן לי…
הספר נפתח בסצנת גילוי הגופה, ולאחר מכן חוזר ליום שלפני החתונה, בו חלק מהאורחים כבר מגיעים לאי לקבלת פנים מוקדמת, וחולקים זכרונות וסיפורים מתקופות הרבה יותר מוקדמות מהחיים שלהם. לאט לאט מתגלים סודות ושקרים, ולא כולם תמימים כמו שהם נראים. מערכות יחסים מורכבות בין חלק מהאורחים, סודות מן העבר, טינה, קנאה וכעס. יש יותר מדי אנשים שהיו מעוניינים לפגוע באחרים, אך האם הם באמת יעשו את זה?
מדי פעם הספר חוזר לליל החתונה, כשהאורחים מנסים לראות בחושך אם באמת יש גופה ומי זה יכול להיות, אבל רק בסוף הספר אנחנו מגלים את האמת.
הספר מאד הזכיר לי את הסדרה “שקרים גדולים קטנים” (כן, אני יודעת שהיא מבוססת על ספר, אבל לא קראתי אותו עדיין ואני לא יודעת אם הספר בנוי באותה צורה). הפרק הראשון נפתח בעובדה שבאמצע נשף צדקה מגלים שמישהו או מישהי נרצחו. הסדרה מזגזגת בין כל מה שקרה בשבועות שלפני האירוע, לבין חקירת הרצח וכל מה שתושבי העיירה מרכלים אחד על השני במטה המשטרה. רק בפרק האחרון, אחרי שהקוראים מבינים שלחצי מהדמויות יש אינטרסים לרצוח את החצי השני של הדמויות, אנחנו מגלים מה קרה באמת – בסצנת סיום מדהימה ומושלמת.
הספר מתנהל ממש באותה צורה. החשיפה של העבר של הדמויות, הקשרים ביניהן והסודות שכל אחת מסתירה – מתנהלת לפעמים בצורה איטית ומזכירה בחלק מהזמן יותר רומן-פרוזה מאשר מתח, אבל כשהגילויים מתחילים להיות יותר מסעירים, המתח נכנס לתמונה, ממש עד לפרק האחרון.
זה לא הספר הכי מותח שקראתי אי פעם, בגלל שחלק ממנו באמת יותר רומן-פרוזה שאני קצת פחות מתחברת, אבל הוא עשוי טוב ומעניין, והסוף יפה ולדעתי די מספק. לא בטוחה שאפשר להשוות אותו לאגתה כריסטי, אבל בהחלט נהניתי.
תכלת הוצאה לאור | מאי 2021 | 344 עמ’

כתיבת תגובה