עשרת הנעלמים [אהבתי]

עשרת הנעלמים

עשרת הנעלמים / אנתוני מקארטן

על מה הספר?

סיי בקסטר הוא יזם שהקים את פיוז’ן – והוא חובר ל CIA כדי לנסות יחד להקים את תוכנית המעקב האולטימטיבית, כזאת שתוכל לתפוס כל פושע, אולי אפילו בדרך לביצוע הפשע. בשביל לבדוק את יעילות התוכנית הם בוחרים עשרה מתנדבים – חמישה מהם “מקצוענים” מהתחום, בעלי ידע על מעקבים, אבטחה וכדו’, וחמישה מהם אזרחים רגילים המייצגים אוכלוסיות שונות.

המתנדבים אמורים להיעלם מהרדאר למשך שלושים יום, כשאנשי פיוז’ן צריכים למצוא אותם בכל האמצעים העומדים לרשותם. כל מתחרה שיצליח לא להיתפס עד היום ה30, יקבל פרס בשווי 3 מיליון דולר.

קייטלין דיי היא ספרנית, רווקה, עם רקע של בעיות נפשיות, שמצפים ממנה להיות מהנתפסים הראשונים. אבל אולי הם בעצם המעיטו בערכה?

מה חשבתי עליו?

כשקוראים הרבה ספרי מתח, יש לפעמים תבנית שחוזרת על עצמה מאד. יש פשע (בדרך כלל רצח), קוראים למשטרה, יש רמזים, חשודים, ובסוף הפושע מתגלה. זה כיף ונחמד, אבל זה עוד יותר כיף ונחמד כשספר מתח מגיע עם עלילה מקורית ומפתיעה שבה הקורא לא יודע למה לצפות.

תהיתי לעצמי איך יחזיקו ספר שלם על המרדף אחרי קייטלין דיי (אמנם “רק” 300 עמודים אבל בכתב די קטן) – אבל הספר מצליח בזה מאד, ואני לא אגלה לכם איך. יש גם התייחסות לשחקנים האחרים במשחק, אבל הפוקוס הראשי עובר בין קייטלין לבין סיי בקסטר.

בתחילת הספר סיי וקייטלין מוצגים שניהם כדמויות מעוררות הזדהות – קייטלין שאנחנו בעדה מהרגע הראשון, וסיי – שמתואר כאדם טוב לב ואהוב שמעבר לרצון לעזור למדינה שלו הוא גם מונע מטראומה אישית. עם התקדמות הספר אנחנו מעמיקים בדמויות של שניהם, ומגלים רבדים נוספים…

יש בספר גם נגיעות בנושאים מורכבים ושנויים במחלוקת – כמו האיזון בין טובת הכלל לבין זכויות הפרט.

הספר כיפי, מותח, קצבי, ובהחלט יש בו גם כמה טוויסטים שלקחו את העלילה לכיוונים מגניבים. אני לא בטוחה כמה הטכנולוגיות שמתוארות שם באמת אפשריות במציאות (ולצערי אין עמוד תודות עם הסברים על התחקיר שהוא עשה), אבל אם מתעלמים מהנקודה הזו, הספר בהחלט מהנה ומומלץ.

טריגרים ותכנים רגישים

בגידה, אובדן, חטיפה, ירי/הרג, פציעה, הישרדות.

מבחינת מיניות – יש סצנה אחת לא ממש מפורטת.


הוצאת ידיעות ספרים | תרגום: אסנת הדר | 316 עמ’ | מאי 2024


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה