על נמשים ולימונים (וגם על סבא מאיר) [אהבתי]

על נמשים ולימונים (וגם על סבא מאיר) / מאירה ברנע גולדברג

“הילדים בגן שוב צחקו על המשקפיים שלי”. כך נפתח הספר “על נמשים ולימונים”. בתגובה, האמא בסיפור מספרת על ההתמודדות שלה כשהיתה ילדה: איך הילדים צחקו על השם שלה “מאירה” – אבל ברגע שהבינה מי היה סבא מאיר שהיא קרויה על שמו, היא הפסיקה להתבייש. היא ממשיכה לספר על מקרים נוספים שבהם צחקו עליה, ואיך בכל פעם היא התמודדה עם ההשפלה בעזרת ביטחון עצמי, והכי חשוב: מותר גם לא להיות טובים בדברים מסויימים, וזה לא יעצור בעדנו מלהגשים את החלומות שלנו. או, בדבריה של מאירה: “אפשר להיות סופרת גם אם לא יודעים לרכב על אופניים”.
הספר יצא לפני שנה, אבל רק עכשיו יצא לי לקרוא אותו. הספר מקסים וכל כך חשוב. אני חושבת שאין כמעט ילד שלא סבל מהצקות לפחות פעם אחת במהלך חייו, ולא משנה על מה: זה יכול להיות על השם שלו או על המשקפיים, אבל גם על שלל דברים אחרים: ציונים נמוכים, ציונים גבוהים (“חנון”), ילד גבוה מדי, נמוך מדי, צבע עור אחר, מבטא שונה – ילדים תמיד ימצאו על מה להעיר. אבל כשמגיעים עם בטחון עצמי – זה עוזר מאד לא להעלב, ולהצליח גם לענות למעליבים בהתאם.
האיורים בספר יפהפיים כמו כל האיורים של רמי טל. חדי עין ישימו לב שהגיבורים של הסיפור הם גיבורי “הילדה שניסתה”, “הילדה שרצתה” ו”רועי אמר”, שכבר גילינו לפי האיורים בספרים הקודמים שהם אחים. וגם האמא בסיפור מאויירת כמו מאירה הסופרת כפי שהיא נראית היום, כך שהילדים המעריצים שפגשו אותה או צפו בראיונות איתה גם יוכלו לזהות אותה בקלות.
ספר מקסים ומומלץ כמו שאר הספרים בסדרה שכולם נוגעים בדרך זו או אחרת ביכולות שיש בנו, בעוצמות, ובהתמודדות עם הסביבה. ספרים שעוזרים לחזק את הילד ואת הביטחון העצמי שלו בעזרת סיפור שכל ילד יוכל להזדהות איתו וללמוד ממנו.
כנרת זמורה דביר | 32 עמ’ | איור: Rami Tal | מאי 2022

לרכישת הספר עם 10% הנחה באתר עברית לחץ כאן - קוד קופון realbooks22
לקבלת ההנחה באתר עברית הוסיפו בקופה את קוד הקופון realbooks22 הקופון תקף לכל הספרים ב"עברית חנות ספרים" כולל כפל מבצעים.

כתיבת תגובה