עד שהופיע דב [אהבתי]

עד שהופיע דב / ריצ’רד ט’ מוריס | איורים: ליווין פם
היה היה נהר, שלא ידע שהוא נהר, עד שהופיע דב, שלא הבין שהוא יצא להרפתקה, עד שהופיעה צפרדע…. וכך מצטרפים לנהר ולדב עוד ועוד חיות מהיער, שכל אחת תורמת את חלקה לחבורה, מגיעה עם הידע, הניסיון והיכולות שלה, ולומדת מאחרים את מה שחסר לה.
הספר המתוק הזה מביא מוסר השכל מקסים על כך שכולנו שונים ולכל אחד יש חולשות וחוזקות, אבל דווקא בזכות זה יכולים להפרות אחד את שני, ולכן עבודת צוות היא כל כך חשובה. כך הצבים, למשל, תרמו את הידע על הזהירות מהסכנות שבדרך אך לא ידעו איך להנות ממנה, בעוד הדביבונים הגיעו עם הידע איך להנות מהמסע אך לא ידעו להיזהר. ביחד, כולם גם נהנו וגם נזהרו.
הספר מיועד לגיל הגן ומכיל יחסית מעט מאד מילים. בן ה5.5 שלי נהנה מאד מהספר, במיוחד בכל פעם שאמרתי את המשפט החוזר “עד ש….” והפכתי עמוד כדי להמשיך בסיפור. אני חושבת שזה יהיה אחד מהספרים שיהיה לי כיף להקריא לו שוב ושוב.
האיורים בספר יפהפיים ומרהיבים, אבל כשקראתי את הערת המאיירת בסוף גיליתי את הקסם האמיתי שפספסנו בקריאה הראשונה, ומיד חזרנו לתחילת הספר ועברנו עליו שוב: בתחילת הספר רואים את מפת היער בשחור לבן, כשרק הנהר בכחול בוהק. עם התקדמות הספר וכל חיה שמצטרפת – עוד חלקים בנוף הופכים לצבעוניים ומבהיקים. כך עד לסוף הספר, בו מופיעה המפה שוב והפעם צבעונית וחיה, וכל החיות יחד. מקסים ממש!
הוצאת כנפיים – ספרים לילדים ולנוער ו- כתר ספרים | תרגום: רונית רוקאס Ronit Roccas | נובמבר 2021 | 32 עמ’ | כריכה קשה, מנוקד ומאוייר

כתיבת תגובה