נמוכונת

נמוכונת / אילנה זפרן

גיבורת הספר נמוכה. למרות שהיא כבר בבית ספר, היא נראית כאילו היא בגן. היא מתקשה לשחק כדורסל, מסתירים לה בהופעות, ולא רואה את הלוח בכיתה. האמהות שלה גם אומרות לה שהן לא יכולות להרים אותה יותר כדי שהיא תראה מעל הקהל בהופעה או בהפגנה, כי היא גדולה מדי. אבל אז, מילת עידוד בתזמון ובמקום הנכון – גורמת לה לראות הכל בצורה שונה, להאמין בעצמה וגם למצוא פתרונות.

נמוכונת הוא ספר ממש ממש חמוד שמתאים במיוחד לילדים נמוכים (אבל לא רק). כנמוכה בעצמי, הזדהיתי איתו מאד.

האיורים של אילנה חמודים ועדינים, והספר מובא בצורה קצת קומיקסית – האיורים מופיעים בתוך ריבועים גדולים כאשר הכיתוב מופיע לריבוע, ודיאלוגים או מחשבות מופיעים בתוך הריבוע.

דווקא המבוגרים בסיפור (האמהות, האח הגדול) משמשים בעיקר תפאורה, ומלבד המורה שנתנה לגיבורת הסיפור את העידוד והחיזוק – הם לא מהווים פקטור רציני במהפך. גיבורת הסיפור מגיעה בעצמה למסקנות ולפתרונות, ללא עזרה מהסביבה.

נמוכונת הוא ספר נוסף בסדרת “הספריה שלי” של טל מאי שמיועדת לילדים בשלבי קריאה ראשונים. כל ספר מכיל כ300-400 מילים, הם מגיעים בכריכה קשה ובעיצוב חיצוני קבוע ומזוהה, ובסוף הספר יש דף בונוס מיוחד שבו הילד מגלה כמה מילים הוא קרא. לפני כמה חודשים כשהבן שלי קרא ספרים אחרים בסדרה הזו, הוא נבהל מכמות המילים ובקושי הסכים לנסות לקרוא. השבוע כשהוא קרא את הספר והגיע לסוף, הוא אמר שהוא קרא “רק” 386 מילים וזה היה ספר ממש קצרצר
זה היה כיף לראות כמה הוא התקדם בקריאה בזמן הזה.


טל מאי ספרי ילדים ונוער ו ידיעות ספרים שאוהבים | 33 עמ’ | מאי 2022


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה