ממלכת יוריקה 2+3 [אהבתי]

ממלכת יוריקה 2+3 / אופיר גוטמן | איורים: גיא ויצמן
כחצי שנה אחרי ש-ליה, אריאל, עידו ומיכל מצילים את הילדים בממלכת יוריקה, הם מגלים שכל הצעצועים נעלמו בפתאומיות מהחנויות בכל העולם, בתזמון מוזר מאד לפני חנוכה וחג המולד, ובצירוף מקרים מוזר עוד יותר – גם הזוהר הצפוני נעלם. החבורה חוזרת ליוריקה במטרה להפיל את שלטון המלכה הרעה אחת ולתמיד.
כמו בספר הקודם, גם כאן החבורה מתמודדת עם חידות שונות ומאתגרת את המחשבה שלה. יש הרבה מאד התמקדות בדרך שבה צריך לגשת לחידות – איך לשים לב לפרטים, למה שנאמר ולמה שלא נאמר אבל אנחנו נוטים להניח אותו. הדמויות שמלוות את הגיבורים מזכירות להן כל הזמן שלחידה יכולים להיות הקשרים מסויימים ובהתאם לכך פתרונות שונים. המסרים העיקריים בספר חוזרים בוריאציות שונות כדי לחדד את הנקודה: עקרון היציאה מהקופסה, האתגר המחשבתי, הניסיון למצוא סוגי פתרונות שונים, ועוד.
הספר גם מעצים ומעודד את הילדים (ואת הקוראים) להעז לחלום, לדמיין ולהמציא, וגם להתחיל לפעול כדי להגשים את החלומות שלנו.
בספר השני והשלישי החבורה מתוודעת לממציאים נוספים בתחומים שונים – מאדאם קירי, מיכלאנג’לו ועוד. הם מבינים שזה בסדר שכל אחד טוב בתחומו, בין אם זה תחום ספציפי מאד כמו צ’ארלי צ’פלין שמצא את הנישה שלו והתמקד בה, ובין אם אלו תחומים רבים כמו לאונרדו דה וינצ’י שלמד תחומי עניין שונים ורבים.
הספר השלישי יצא ממש לאחרונה לחנויות, וסוגר את הטרילוגיה בהפי אנד מקסים 🙂
מומלץ לכל מי שרוצה לעודד את הילד שלו לחלום, להעז, לחשוב מחוץ לקופסה, לדמיין ולהמציא.

כתיבת תגובה