מגלים וחוקרים את העולם – הים [אהבתי]

חוקרים ומגלים את הים

מגלים וחוקרים את העולם – הים / מתאו גאולה וג’וליה פסוונטו

הוצאת שוקן ידועה בכך שיש לה לא מעט ספרי עיון לילדים ונוער, בנושאים כמו מדע וטבע. הספרים שלהם מרהיבים, מרשימים ומעשירים מאד.

הפעם הם לא הוציאו ספר רגיל, אלא פאזל גדול שמצורף אליו ספר. כל הורה ומורה יודע שבשביל להעביר ידע כמו שצריך, הוא צריך להיות מעניין ורצוי גם חווייתי. הפאזל והספרון יוצרים בדיוק את זה: ילד שנהנה לבנות פאזל, מתעמק ככה גם בציורים שעליו, מסתקרן, והולך לספר כדי ללמוד עוד קצת על מה שהוא הרגע הרכיב ובנה. אפילו האריזה יפהפיה וזוהרת ומתאימה מאד גם כמתנה.

הפאזל עצמו יפהפה: יש בו 205 חלקים, והוא גדול (אליפסה באורך כמטר). יש בו איור מקסים ממש של כדור הארץ, בדגש על הימים והאוקיינוסים: הוא מלא באיורים של חיות ים, אלמוגים ודגים. בניגוד למפה רגילה שמכילה את שמות היבשות – כאן הפאזל מכיל את שמות האוקיינוסים השונים.

בספרון המצורף יש פירוט נרחב יותר על האוקיינוסים השונים ועל החיים בהם. יש הסברים ועובדות עניינות כמו מה הנקודה העמוקה ביותר בכל אוקיינוס, הסברים על קרחונים ושוניות, או מה זו אורות ביולוגית. בנוסף, לכל אוקיינוס יש כפולת עמודים עם מידע על בעלי החיים העיקריים או המעניינים שחיים בו. הקטעים מובאים בפסקאות קצרות וממוקדות כך שזה נגיש מאד גם לנוער צעיר.

הספר לא מנוקד, ומתאים לגיל אמצע וסוף יסודי (וגם הפאזל בעל ה200 חלקים שפחות מתאים לגיל צעיר מדי). כמובן שיתאים גם לגיל צעיר יותר, בדרך כלל עם עזרת מבוגר.


הוצאת שוקן | פאזל – 205 חלקים (אורך 98 ס”מ), ספר – 32 עמ’ | תרגום: מאיה שוהם פלאי

לחקור את הים פאזל

כתיבת תגובה