לא מספיקה (מספיקה בקושי 4) [אהבתי]

לא מספיקה - מספיקה בקושי 4

לא מספיקה (מספיקה בקושי #4) / מריה סקריוון

על מה הספר?

החופש הגדול נגמר (ספר 3), ונטלי מתחילה את שנת הלימודים החדשה. בשנה הזו היא תלמד להכיר את עצמה יותר, להתאמץ למען מטרות שהיא מאמינה בהן, וגם – גבולות של חברות.

מה חשבתי עליו?

זה לא סוד שאני פשוט אוהבת את סדרת הספרים הזו. למי שלא קרא סקירות קודמות – מדובר בסדרה לנוער צעיר (8-12), שהיא רומן גרפי (כלומר קומיקס) שבמרכזו גיבורה צעירה בתחילת החטיבה שמתמודדת עם כל מיני בעיות נפוצות מאד כמו חוסר ביטחון עצמי, קבלה חברתית, ועוד. הספרים משלבים עלילה מעניינת ואותנטית, איורים ברורים ונעימים, והומור.

בספר הנוכחי נטלי צריכה לבחור חוג דרך בית הספר, אבל אין אף חוג שמתאים לה והיא לא מצליחה למצוא את עצמה באף אחת מהמשבצות הרגילות. במקביל, ילד חדש מגיע לכיתה ונטלי אמורה לעזור לו בהתחלה – אבל זה מתנגש עם הרצון שלה לבלות עם החברות, שהן מצדן מוצאות מכנה משותף עם חברותיהן החדשות לחוג. נטלי מרגישה מבולבלת ואבודה, מה זה אומר שהחברות כבר לא מבלות איתה? האם הן עדיין חברות? ואם היא מבלה עם לוקה, הילד החדש, איך היא יכולה להמשיך להיות חברה שלהן במקביל? מה זה אומר להיות חברה באמת ועד כמה זה לגיטימי להפחית את הזמן שמבלים ביחד?

בנוסף, היא ולוקה מגלים תחביב משותף, והם לוקחים יוזמה ומנסים להקים חוג משל עצמם. למרות שהם נכשלים שוב ושוב, הם לא מפסיקים לנסות. לוקה מלמד את נטלי על המפלצות שיש לנו בראש שמשכנעות אותנו שאנחנו לא מספיק טובים ולכן לא נצליח, וגם איך להתמודד איתן. לוקה עוזר לנטלי לקבל יותר ביטחון עצמי ואמונה בסיכויים להצלחה.

האיורים מקסימים ממש, הקומיקס רגוע ולא קופץ בעיניים, וקל מאד להבין את העלילה. בונוס – יש בספר גם כמה עמודים על עקרונות ציור בקומיקס, למשל הבדלים בין בועות דיבור.

הסדרה מהממת, ולמרות שהגיבורה שלה בחטיבה היא מתאימה גם לצעירים יותר, בערך 8-12. שימו לב הקומיקס לא מנוקד.

אני ממליצה להתחיל מהספר הראשון. אמנם נטלי כן משלימה לקוראים את הפרטים החשובים עליה ועל מה שהיה בספרים הקודמים, ובכל ספר יש התמקדות בנושא אחר, אבל עדיין יש משהו טוב בלראות את נטלי מתפתחת באופי ובביטחון העצמי שלה מספר לספר. אם בכל זאת פספסתם ספר – זה לא נורא.


הוצאת ידיעות ספרים | תרגום: אורה דנקנר | 235 עמ’ | יולי 2024


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.

כתיבת תגובה