יונתן

יונתן / חנה גולדברג (איורים: נדב וייסמן)
בקצה הכפר גר ילד שכולם אומרים שהוא מוזר. שיש לו שיניים חדות, שהוא יודע לעוף, שהוא יודע להטיל כישוף… כולם מפחדים ממנו. ואז פעם אחת, גיבור הספר נשלח לבדוק את העניין ומגלה שהילד בקצה הכפר הוא ילד רגיל לחלוטין בשם יונתן והוא בכלל לא מה שכולם אומרים עליו. ושבכלל, לפעמים אומרים עלינו כל מיני דברים שלא תמיד הם נכונים. ועם קצת אומץ, יונתן מגיע לשחק עם החברים, וכשהם מכירים אותו הם מפסיקים לפחד ואפילו הופכים לחברים.
יונתן הוא ספר ילדים שנוגע בנקודה רגישה ומוכרת מאד. כמה פעמים פחדנו ממישהו או משהו רק בגלל שלא הכרנו אותו? וכשהכרנו גילינו שכל השמועות, הדעות הקדומות והסטיגמות בכלל לא נכונות? וכמה חלקנו סובלים מהדחיה החברתית הזו, שלא באשמתנו?
“יונתן” בא להאיר לילדים בדיוק את הנקודה הזו. והם יוכלו גם להזדהות עם גיבור הספר, שגם עליו אומרים כל מיני דברים – שחלקם אולי נכונים לפעמים, אבל לפעמים לא. ובכל מקרה אף אחד לא אוהב כינויים, שמות ותיוגים, ולא משנה אם הם נכונים או לא.
הספר מתאים לילדי גן וכיתה א. הספר כתוב בחרוזים, מנוקד, ומלווה באיורים של נדב וייסמן, שזו ספר הילדים הראשון שהוא מאייר. האיורים הם בסגנון נוסטלגי שהזכירו לי קצת את “הכבש השישה עשר” ו”מיץ פטל”.
עם עובד – הוצאת ספרים | מרץ 2021 | 32 עמ’ | כריכה קשה

כתיבת תגובה