טיילור סוויפט [אהבתי]

טיילור סוויפט ביוגרפיה

טיילור סוויפט / קירסטין אנדרסון

האמת היא שאף פעם לא הגדרתי את עצמי כסוויפטית (= מעריצת טיילור סוויפט). כן, טיילור היא אחת הזמרות האהובות עלי, יש לי בפלייליסט לא מעט שירים שלה (בעיקר מהאלבומים המוקדמים) וגם הילדים שלי כבר מכירים אותם. אני עוקבת אחריה באינסטגרם וביוטיוב, קראתי כתבות עליה ואני חושבת שהיא מודל לחיקוי בהרבה מאד דברים כמו היכולת שלה להתמודד עם קשיים ולהתקדם הלאה, החלטות עסקיות מדהימות שהיא ביצעה, הפילנתרופיה שלה ועוד. מצד שני – אף פעם לא הייתי בהופעה שלה, אני לא יודעת איזה שיר שייך לכל אלבום, אני לא עוקבת אחרי חיי האהבה שלה ואף פעם לא ניסיתי למצוא מסרים סודיים בשירים שלה. אפילו עוד לא הספקתי לשמוע את האלבום האחרון והטרי שהיא הוציאה לפני כמה שבועות.

בכל זאת שמחתי כשמודן שלחו לי את הספר החדש “טיילור סוויפט”, כי הוא סקרן אותי. ולמרות שאני לא חובבת ביוגרפיות – מדובר בספר קצרצר, קליל ומאוייר שהייתי בטוחה שיהיה לי כיף לקרוא. ובכלל תמיד כיף לקרוא על מישהי כל כך מוכשרת בכל כך הרבה תחומים (היא כותבת שירים, מלחינה, מנגנת, זמרת וגם יש לה מעט ניסיון במשחק).

הספר “טיילור סוויפט” מביא בפני הקורא(ת) את הביוגרפיה המקוצרת של טיילור – מילדותה והמשיכה שלה לכתיבת שירים בגיל צעיר, ועד היום. הספר מיועד לגיל צעיר יחסית, כי הוא כתוב בצורה מאד עדינה גם כשמדובר בנושאים קשים כמו הטרדה מינית או פרידה ממערכת יחסים רעילה. חלק גדול מהמידע כבר ידעתי, אבל חלק ידעתי רק במעומעם או בכלל לא, והספר עשה לי הרבה סדר בראש. ואם אהבתי אותה מאד לפני הספר – אין ספק שעכשיו אני מעריכה אותה הרבה יותר.

הספר מיועד לצעירות (וצעירים) וזה מעולה, כי טיילור היא מודל לחיקוי די טוב – אין לה בעיות של התמכרויות לסמים או אלכוהול, אין לה עבר של פשיעה, והיא היתה תלמידה מצטיינת ששומרת על הכללים. היא דואגת באופן עקבי לשמור על קשר ישיר עם המעריצים, ותורמת הרבה מאד כסף. הספר מחזק מסרים של העצמה אישית, היכולת להתמודד עם טעויות, והאפשרות  שלנו להשפיע על העולם.

מה שפחות אהבתי – יש בספר לא מעט פירוט על עם מי טיילור יצאה, מתי וכמה זמן, וזה קצת עייף אותי. אני מניחה שזה מידע מאד מעניין למעריצות צעירות – אבל אני הייתי מעדיפה שיכתבו יותר על נושאים אחרים או יתעמקו יותר באחרים במקום רק לסמן וי קטן ולעבור הלאה. גם לא מזכירים בכלל שיתופי פעולה עם זמרים אחרים כמו אד שירן בשיר Everything Has Changed או ברנדון יורי בשיר ME! (רק סיפרו שהיא אימצה את החתול שהופיע בקליפ). הייתי שמחה גם לשמוע יותר על מאחורי הקלעים של הקליפים וההופעות, אולי סיפורים מעניינים שהיו שם, ופחות רשימות טכניות כמו על מי/מה נכתב כל שיר.

את הספר מלווים איורים בשחור לבן של טיילור בתקופות שונות בהתאם לטקסט, כולל אנשים שונים שמוזכרים בספר.

בחו”ל הספר יצא כחלק מסדרת ביוגרפיות לנוער על אישים שונים. הכריכות בחו”ל די מזעזעות בעיני, ומזל שבארץ החליטו לעשות עטיפה מהממת וסוויפטית מאד (היא מנצנצת, כמובן!) – עם איור של יניב שמעוני המוכשר.

אם יש בסביבתכם סוויפטית צעירה – תקנו לה מהר מהר את הספר הזה (רק תבדקו שהיא לא הספיקה לרוץ לקנות אותו כבר בעצמה!).

טריגרים ותכנים רגישים

הספר נכתב לנוער צעיר (8-12, לפי ההגדרות בחו”ל) כך שאין בו ממש תכנים בעייתיים.

מסופר שטיילור הצטלמה עם נשים נוספות למגזין טיים שהעניק תואר ל”שוברות השתיקה” – “נשים שהעזו להשמיע את קולן וסיפרו שהותקפו מינית.”

מסופר על כך שטיילור התמודדה עם הפרעת אכילה – אך בהמשך היא הפסיקה לתת חשיבות למשקל שלה וחזרה לאורח חיים בריא.

יש הסבר קצרצר מה זה קוויר.ית.


הוצאת מודן | תרגום: רונה קמחי | 120 עמ’ | יוני 2024


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר אינדיבוק לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אינדיבוק.

כתיבת תגובה