התחתונים המפחידים שלי [אהבתי]

התחתונים המפחידים שלי / ארון ריינולדס, איורים: פיטר בראון
ניב הארנב רואה בחנות תחתונים מפחידים מגניבים ומבקש שיקנו לו. אבל בלילה, כשהם זוהרים באור ירקרק ומוזר, הוא מתחרט וחושש. הוא מחליט להיפטר מהתחתונים המפחידים, אבל לא משנה באיזו דרך הוא מנסה – התחתונים חוזרים לחדר שלו. עד שבסוף הפתרון מגיע מכיוון לא צפוי…
האמת שבקריאה ראשונה הספר היה נראה לנו קצת מוזר. מצד אחד הוא ספר ילדים, מצד שני הוא מרגיש קצת כמו ספר אימה מבחינת התוכן (תחתונים מפחידים שחוזרים שוב ושוב!). מצד אחד הוא מעוצב בצורה “מפחידה” – אפלולי עם זוהר ירקרק ותחתוני פרנקנשטיין, ומצד שני יש בו גם המון הומור – גם בפתרונות של ניב וגם בעיצוב והאיורים, למשל הפרצוף המשעשע של התחתונים משתנה כל הזמן.
בן ה5 הכריח כל אחד מבני הבית (!!!) להקריא לו את הספר, שוב ושוב, כך שכולם בבית קראו אותו – כל אחד בנפרד, וכל אחד תמה על הספר השונה בנוף. אבל אחרי שקראנו אותו שוב והתעמקנו יותר, הבנו שהספר בעצם מדבר על פחדים – אולי הוא מרמז לפחד מגמילה (תחתונים) או פחד מהחושך (הפחדים מהתחתונים מגיעים בלילה), או פחדים מעצמאות ומההשלכות של הבחירות שלנו (יש הרבה התייחסות לניב שמנסה לפעול כמו ארנב גדול ועצמאי), או אולי פחדים בכלל באופן כללי – וכמובן עם ההתמודדות עם הפחד, האפשרות לעמוד מולו ודווקא לנצל את היתרונות שלו.
עם תיווך נכון לילד, זה ספר נפלא על פחדים שאפשר לקחת אותו להרבה כיוונים שונים, כל ילד והפחד שלו. האיורים שלו מהממים, מקוריים ומשעשעים.
אין ספק שזה ממש לא ספר ילדים סטנדרטי ורגיל, וטוב שכך – כי לפעמים כבר משעמם לי מכאלו…
השורה התחתונה של בן ה5 שלי (ציטוט): “דווקא סיפור יפה!”.

תכלת הוצאה לאור | מאנגלית: רוני בק | מאי 2021 | 48 עמ’ וכריכה קשה

כתיבת תגובה