הנסיך הדרקון [אהבתי]

הנסיך הדרקון

הנסיך הדרקון / ארון איהז ומלני מקגני איהז

על מה הספר?

בעולם אחר משלנו קיימות שתי ממלכות נפרדות שנמצאות ביריבות מתמדת ביניהן: זאדיה ממלכת האלפים, וממלכת בני האדם. אחרי שבני האדם הורגים את מלך הדרקונים בממלכת האלפים ומשמידים את הביצה היחידה שלו, האלפים מתכננים נקמה: להרוג את המלך ואת בנו יורש העצר.

ריילה היא אלפית מתנקשת צעירה שמצטרפת לחבורת המתנקשים, אבל כשהיא מנסה להרוג את אזרן הנסיך הצעיר בן ה8, היא מגלה סוד שיכול לשנות את הכל. ריילה, אזרן וקאלום אחיו הגדול נאלצים לברוח ולשתף פעולה למרות היריבות הטבעית ביניהם, כדי להציל את שתי הממלכות ממלחמה נוראית.

מה חשבתי עליו?

העלילה מאד מעניינת. הנסיכים והאלפית לומדים להכיר אחד את השני ולהבין שהדעות הקדומות לא בהכרח נכונות, וכל זה בעלילה מותחת מאד שכוללת היתקלות עם מפלצות, קסמים, כשפים אפלים ועוד. יש הרבה מסרים יפים של חברות אמת, משפחה, אמון, פתיחות לקבלת השונה ועוד.

הנסיך הדרקון הוא ספר שמבוסס על סדרת הטלוויזיה המצליחה באותו שם. עד היום יצאו לה כבר שלוש עונות. מדובר בסדרה מצויירת שמיועדת בעיני פחות או יותר מאמצע יסודי עד סוף יסודי, אולי גם חטיבה. הספר ממש נצמד לעונה הראשונה ומעביר אותה למדיה הכתובה. את הספר כתוב ארון איהז – אחד מיוצרי הסדרה – ובת זוגו, שהיא סופרת.

למרות שכתוב בתקציר הספר מאחורה שהספר מבוסס על מאורעות העונה הראשונה ומרחיב אותם – לא הרגשתי פה כמעט הרחבה, אולי ממש בפרטים קטנים כמו מחשבות של דמויות שבסדרה אפשר להבין לפי הבעות פנים או טון. הספר היה זהה כמעט לחלוטין לסדרה, אפילו ברמת טקסטים שלא השתנו.

טריגרים ותכנים רגישים

בסדרה אין שום דבר גרפי אלים או מיני (אולי נשיקה קטנה בעונה 2.. אבל את עונה 3 עוד לא סיימתי) וגם בספר אין שום דבר מיני או אלים מדי שמפורט גרפית. כן יש קרבות, כשפים אפלים וכו’ – אבל לא רואים שום דבר – אין דם או פגיעות פיזיות חריפות נראות לעין. מצד שני, כן יש חלקים שיכולים להיות מפחידים מדי לצעירים (קרבות, מפלצות…) אז זה מאד תלוי בילד.

בן ה9 שלי קרא את הספר ונהנה, ועכשיו רואה את העונה הראשונה של הסדרה וטוען שבינתיים אין בה שום דבר מפחיד.

יש בסדרה ובספר גם כמה זוגות להטבים. זה מאד מאד בקטנה.

חייבת לציין את עבודת התרגום המצויינת, במיוחד שנצמדו מאד לתרגום של הסדרה ולא שינו אותו, מה שהיה עלול לבלבל מאד.


כתר ספרים | 239 עמ’ | תרגום: יעל אכמון | ינואר 2022


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.
לרכישה באתר אינדיבוק לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אינדיבוק.

כתיבת תגובה