היומנים של אלה – מחברת 5 [אהבתי]

היומנים של אלה ספר ראשית קריאה כנפיים כתר

היומנים של אלה – מחברת 5 / מרדית קוסטיין

אלה חוזרת עם מחברת חמישית! למי שלא מכיר – מדובר בסדרת ראשית קריאה חמודה ממשששש שמוצגת בתור יומן של אלה, ילדה בכיתה ד', שאוהבת מאד לתעד את החיים שלה ביומן צבעוני עם איורים ואותיות מקושטות.
בכל ספר אלה מתמקדת בחוויה אחרת שקורית לה – בדרך כלל סביב בית הספר – והיא תמיד כוללת את זואי, החברה הכי טובה שלה, ופיץ' – הנמסיס הכיתתית שמתחרה בה בכל דבר.
בספר הנוכחי, "חברות לא לנצח", הכיתה של אלה מעלה הצגה ואלה רוצה להתקבל לתפקיד הראשי. לא רק שפיץ' מתחרה בה על אותו תפקיד ומנסה לגרום לה להיכשל, גם זואי – החברה הטובה – מתחברת לאט לאט לרובי, הילדה החדשה בכיתה, ואלה מרגישה בודדה. כמובן שהסוף טוב, כי בכל זאת זה ספר לילדים, אבל ההתמודדויות של אלה הן משהו שכל ילד וילדה יוכלו להזדהות איתו.
היומן כתוב בצורה חמודה ואותנטית כך שקל לילדים להתחבר אליו. בכל ספר יש עלילה נפרדת כך שאין חובה לקרוא את הספרים לפי הסדר, אבל אני ממליצה להתחיל מהספר הראשון שבו יש היכרות ראשונית עם הדמויות הקבועות כמו זואי ופיץ'.
הספר מתאים לילדים בכיתה א-ג וכמובן מנוקד ומאוייר. יש בו כ-140 עמודים אבל הטקסט גדול ולא ממלא את כל העמוד. מאחר ומדובר ביומן, הוא מחולק לפי ימים – שמהווים מעין פרקים בספר – והילד יכול לעשות עצירות והפסקות בקריאה בצורה נוחה אם הקריאה עדיין קשה וכבדה לו.
הוצאת כנפיים – ספרים לילדים ולנוער ו כתר ספרים | יולי 2023 | תרגום: שרה קרן | 144 עמ' | איורים: דניאל מקדונלד | עורכת ראשית: Ronit Roccas

לרכישת הספר עם 10% הנחה באתר עברית לחץ כאן - קוד קופון realbooks22
לקבלת ההנחה באתר עברית הוסיפו בקופה את קוד הקופון realbooks22 הקופון תקף לכל הספרים ב"עברית חנות ספרים" כולל כפל מבצעים.

כתיבת תגובה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. חני קפלן

    נשמע נחמד מאוד .העניין את רותי. החודש יום הולדת שלי. כשאחזור אכנס לסטימצקי ואבדוק.