דאגנוזאור

דאגנוזאור / רייצ’ל ברייט

“דאגנוזאור אהב להיות מוכן ולדעת הכל מראש.
דברים לא צפויים, שהוא לא תכנן, גרמו לו לדאוג ולחשוש.”

דאגנוזאור מתכונן לצאת לפיקניק והוא חושב על כל פרט מראש: הוא אורז חטיפים ופירות וכמובן מים, הוא רוצה להיות מוכן לכל תרחיש. אבל אז פתאום הוא פוגש לטאה, שאומרת לו שמתקרב גשם. דאגנוזאור חשב שהוא התכונן להכל, אבל לגשם הוא לא התכונן! ובבטן שלו כבר מתחיל לרפרף פרפר של דאגה… דאגנוזאור משתמש באמצעים שונים סביבו כדי להרגיע את הפחד, התמלא מחשבות של שמחה ושחרר את פרפר הדאגה…
הספר דאגנוזאור יכול להתאים לכל הילדים עם האופי האחראי, המסודר והמתכונן-מראש (כמעט תמיד אלה אחים בכורים 😉 אבל לא רק), שנבהלים מכל שינוי בתכנון והתמודדות עם מצבים חדשים. הספר מזכיר לילדים שאפשר להרגיע את עצמנו עם מחשבות וחפצים שגורמים לנו שמחה, ושאם יש חששות מדברים עתידיים שאולי יקרו ואולי לא – עדיף להתמקד ברוגע ובשמחה כרגע במקום בדאגה, כי אולי בכלל שום דבר לא יקרה.
אני מודה שכן היה חסר לי גם מסר לצד ההפוך, כלומר – מה אם באמת ירד גשם, אולי דאגנוזאור צודק שעדיף לחזור הביתה ולא לקחת סיכון? לפעמים חששות מהעתיד הם מוצדקים ויכולים להניע אותנו לפעולות מקדימות כדי להפחית את הסיכון הזה, וזו בעיהי חלק מאחריות שצריך ללמוד. מצד שני, לפעמים באמת אין לנו הרבה מה לעשות ועדיף להתמקד בעכשיו וכרגע ולא במה אולי יקרה בהמשך.
“דאגנוזאור” הוא ספר ראשון בסדרה חדשה בחרוזים לילדים בגיל הגן מאת רייצ’ל ברייט, שתתמקד ברגשות באמצעות דמויות של דינוזאורים. האיורים מאד מאד מתוקים וצבעוניים, נעימים לעין וברורים. ובאופן כללי כל העיצוב והעימוד של הספר נותנים תחושה נעימה ושמחה שכיף לקרוא.
הוצאת כנפיים – ספרים לילדים ולנוער ו כתר ספרים | איורים: כריס צ’טרטון | 36 עמ’ | מאי 2022

כתיבת תגובה