גלגולים

גלגולים

גלגולים / מריאנה קופו

פעם היה סלע. או שאולי, זו היתה רק אבן? האבן מתגלגלת לכאן ולכאן – נישאת ממקום למקום ומוצאת את עצמה בסיטואציות שונות. בכל מקום שאליו היא מגיעה, היא מתאימה את עצמה לסביבה ומראה לנו – ובעיקר לעצמה – שהיא יכולה להיות כל מה שהיא תרצה. וגם אם היום היא אבן, או ביצה, או פיל – מחר היא יכולה לעשות הסבת מקצוע ולהפוך גם למשהו אחר…

בסיפור מתוק בלי הרבה טקסט, מועבר פה מסר מעצים ומקסים על כך שאנחנו יכולים לבחור איך להשתלב במציאות, ולא להתקבע רק למשהו אחד. אנחנו יכולים להשתנות, להתפתח ולהתגלגל, להתאים עצמנו ולהסתגל. לפעמים זו בחירה שלנו, לפעמים לא – אבל היכולת שלנו לשמור על ראש פתוח ולצאת מהקופסה, יכולה בסופו של דבר לעשות לנו חיים קלים יותר.

הספר מזכיר קצת את הביצה שהתחפשה, רק בדיוק ההפך – האבן לא מנסה לברוח מעצמה וממה שהיא (רק קצת, בהתחלה, כשהיא רוצה להיות יותר מסתם אבן), אלא נותנת למציאות לגלגל אותה, והיא פתוחה לאפשרויות שונות שמזדמנות לה. בגלל שהאבן לבד, ומדברת רק לעצמה – אין גם אף אחד שבא ואומר לה “לא, את לא יכולה להיות ביצה שבוקע ממנה דרקון”. האבן חופשיה לחלום כאוות נפשה, ולשאוף גבוה.

הספר גם נכתב וגם אוייר ע”י מריאנה קופו. האיורים מתוקים ויחסית מינימליסטים – יש בספר הרבה רקע לבן, והאיור מתמקד מאד באבן ובגלגוליה השונים.

הספר מתאים לגיל הגן. אין בו הרבה טקסט והוא מתאים גם לגילאים צעירים (3+).


הוצאת סשת | תרגום: אלון אלטרס | עריכה: טל ניצן | מרץ 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה