בפיר המעלית [אהבתי]

בפיר המעלית / לינווד ברקלי
מעליות רצחניות, מעליות רצחניות בכל מקום….
אחרי הספר הזה לא תרצו יותר להשתמש במעלית.
***
ארבעה אנשים נכנסים למעלית, אבל המעלית מתרסקת.
למחרת יש עוד תאונה מוזרה ומחרידה במעלית.
ולמחרת שוב…
ובמקביל לכל זה – פיגועים ופצצות ברחבי ארה”ב בערי החוף.
מה קורה במעליות של ניו יורק?
צירוף מקרים הזוי או טרור מכוון?
ממתי מתקפות טרור הן כל כך מוזרות?
והאם יש קשר בין הפצצות לתאונות המעלית?
ראש העיר של ניו יורק מנסה להתמודד עם מטח האירועים, כשלצדו יועצים שמושכים לכיוונים שונים. העיתונאית ברברה מתיסון, יריבה מושבעת של ראש העיר, מנסה גם היא להבין מה קורה פה. במקביל, השוטרים בורק ודלגאדו מנסים לפענח רצח ברוטאלי, שאולי גם הוא קשור לכל הסיפור.
הספר היה ממש מותח, כמו רוב הספרים של ברקלי. הטוויסטים היו מעניינים, הדמויות היו מצויינות. סה”כ ספר טיסה קליל (יחסית… 470 עמ’) וכיפי עם כיוון קצת לא שגרתי. מאד אהבתי גם את הסוף של הספר שהתכתב ממש יפה עם תחילת הספר.
על השוטר ג’רי בורק היה פוקוס די גדול סביב טראומת עבר שלו והתחביבים שלו. אז נכון שבסוף הכל התחבר יפה עם מה שקורה בסוף הספר, אבל הרגשתי שהפוקוס קצת גדול מדי בשביל דמות של ספר אחד – אלא אם יש או תהיה סדרת ספרים שבורק הוא השוטר הראשי בהם ואז זה יותר מובן.
מודן הוצאה לאור | מאי 2021 | 470 עמ’
נ.ב. ההמלצה של סטיבן קינג על העטיפה פשוט מביכה ונראית כמו תבנית קבועה שרק צריך להשלים את שם הספר והסופר.
נ.ב.2: אני חושבת שהיה חור בעלילה סביב התמונה של המכונית הכחולה. ספוילר: המנהל של חברת טכנאי המעליות אמר שהוא ראה מישהו עם שיער חום אבל בתמונה היה שיער כסוף, אבל אף אחד לא מדבר על זה. דבר שני – הם לא הצליחו לראות מה כתוב בלוחית כי היה מטושטש אבל כן הצליחו לראות מדבקה בגודל תחתית לספל עם אותיות עליה, וגם הצליחו לזהות שהשיער הוא פאה? לא אמין… 

כתיבת תגובה