אני ואחותי [אהבתי]

אני ואחותי / רוז רובינס
אני ואחותי הוא ספר חמוד לגיל הגן, קצר (כ120 מילים פלוס מינוס*), שמתאר אחווה בין שני אחים – שלמרות שהם שונים מאד אחד מהשני הם אוהבים אחד את השני ואוהבים להיות יחד.
לפי התקציר בגב הספר, הסופרת גדלה עם אח אוטיסט ובגיל 26 גילתה שגם היא אוטיסטית. הספר בעצם מתאר חוויה של אח שגדל עם אחות אוטיסטית – אבל זה לא כתוב במפורש בתוך הספר. יש רמזים שהיא לא כל כך יודעת לדבר ושאנשים זרים רואים אותה בצורה לא טובה, אבל אפשר לקחת את זה גם לכיוונים אחרים ולא רק לאוטיזם – ואני חושבת שזה חלק מהיופי של הספר, שמאפשר פרשנויות נוספות. הספר יכול להתאים בקלות גם לאח גדול ואחות קטנה שעוד לא מדברת, הולכת לגן ולא לבי”ס, וכו’. ובאמת לכל שני אחים שהם שונים אחד מהשני אבל גם אוהבים להיות יחד.
השפה קלה מאד ומתאימה לקהל היעד – המילה היחידה שהבן שלי שאל אותי למשמעות שלה היתה “היק!” שהופיעה בבלון דיבור.
האיורים חמודים מאד – כל האנשים והילדים בספר מיוצגים על ידי חיות ולא בני אדם (למרות שלא לגמרי הבנו באיזה חיות מדובר). האיורים קלילים ולא עמוסים בפרטים, ונעימים לעין במיוחד לקוראים הצעירים מאד.
* למקרה שתהיתם למה אני יודעת כמה מילים יש בספר – זה כי הבן הקטן שלי (בגן חובה) מוכן לקרוא לבד רק ספרים קצרים אז כל השבת הוא אילץ אותנו לספור מילים בספרים שיש בבית בשביל להחליט אם הוא מוכן לקרוא או לא 🤦‍♀️ מזל שהספר מספיק קצר. בסוף הבן שלי קרא אותו לבד שלוש פעמים.
תכלת הוצאה לאור | מרץ 2022 | תרגום: גליה אלוני-דגן 

כתיבת תגובה