אלף בית של חיות אמיתיות בלבד [אהבתי]

אלף בית של חיות אמיתיות בלבד / פנינה גפן Pnina Geffen | איורים: אביאל בסיל Aviel Basil
מכירים את המשחק “ארץ עיר”? בכל אות יש לפחות חיה אחת: א-אריה, ב-ברווזה… אבל כשמגיעים לאות ו – החיות בספר לא מצליחות לחשוב על חיה מתאימה ומחליטות לדלג על האות הזו.
אבל אז מגיע וירוס קטן וחמוד וטוען שהוא חיה בו’. מאותו רגע הוירוס משגע את כל החיות ומכריח אותן להכניס אותו לספר, מה שגורם לויכוחים, דיונים, מכות וצעקות – וגם הוירוס תורם את חלקו לסחיטה הכללית…
בהתחלה חשבתי שמדובר במעין ספר לימוד יבשושי של חיות לפי הא”ב – ואז פתאום התחיל כל הבלאגן ופשוט נקרעתי מצחוק. זה ספר פרוע ומפתיע והאיורים של אביאל בסיל פשוט מדוייקים ונהדרים. לחיות בספר ממש יש אופי. נהניתי גם להקריא אותו לבן שלי ונראה לי שהוא הולך להיות אחד הספרים האהובים עלינו.
על הדרך, כמובן, אפשר ללמד את הילד את אותיות האלף בית – במיוחד שהאיורים מושקעים בכיוון הזה גם: לכל חיה יש גם אביזר שמתחיל באותה אות, למשל לגמל יש גרביים ולראם יש רוכסן. האיורים גם מתכתבים עם המשך הספר, כך למשל בעמוד הראשון האריה קורא באנציקלופדיית אביב, וכשמגיעים לאות מ’ עם הממותה הוא מחזיק את האנציקלופדיה ביד וצועק לה שכתוב שהיא נכחדה.
בקיצור, זה באמת אחד מספרי הילדים הכיפיים והמושלמים שיצא לי לפגוש – גם הטקסט המצחיק, גם התוכן המלמד, וגם האיורים הנהדרים. וגם כיף להקריא אותו!

כתיבת תגובה